Bölüm Başkanı Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Hemşirelik, bilimsel bilgi temeline dayalı uygulamalı bir sağlık disiplinidir. Birey, aile ve toplumun gereksinim duyduğu bakımının karşılanmasında eğitim, araştırma, yönetim ve liderlik gibi çok yönlü sorumluluğu ve rolü vardır. Bu bağlamda insanın sağlığını koruma, geliştirme ve sürdürmeye odaklı hizmet verecek hemşire yetiştirilmesi, etkili, güvenli ve kaliteli bakım sunumu için elzemdir. 

Nitelikli hemşireler yetiştirmeyi hedefleyen Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü olarak misyonumuz; birey, aile ve toplumun değerlerine duyarlı, hasta haklarına saygılı, etik değerlerin önemine inanan, tanılama ve değerlendirme yapabilen, araştırıcı, girişimci, problem çözme, karar verme ve eleştirel düşünme becerisine sahip, kendine güvenen, ulusal olduğu kadar uluslararası kalitede bakım verebilen hemşireler yetiştirmektir. 

Bölümümüzdeki eğitim yolculuğunuzda ve mesleki yaşantınızda başkalarıyla değil, kendinizle rekabet ederek, her gün bir önceki günden daha ileriye gideceğiniz başarılı yıllar geçirmenizi dilerim. 

Dr. Öğr. Üyesi Müjgan Onarıcı

Hemşirelik Bölüm Başkanı